Wydarzenia
50 milionów mieszkańców Polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia
11.02.2019

Warsaw Enterprise Institute oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zapraszają na prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska
50 MILIONÓW MIESZKAŃCÓW POLSKI. KONKRETNE DZIAŁANIA, A NIE TYLKO MARZENIA

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej, podczas której zaprezentowany zostanie raport w ramach projektu Agenda Polska: 50 milionów mieszkańców Polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia.

Konferencja odbędzie się 11 lutego br. (poniedziałek) o godzinie 12:30 w Świetlicy Wolności, ul. Nowy Świat 6/12 C, Warszawa (były Dom Partii).

W wydarzeniu udział wezmą:
Tomasz Wróblewski – Prezes WEI
Aleksandra Fandrejewska-Tomczyk – autorka raportu, Redaktor Biuletynu Prawa i Legislacji ZPP

Polska nie będzie rozwijać się bez dostatecznej liczby mieszkańców, nawet jeśli stworzymy wyśmienite instytucjonalne i podatkowe warunki dla przedsiębiorczości. Na razie mamy kłopot z jednym i drugim. Biurokracja trzyma się dobrze. Trendy demograficzne są złe. W Polsce od wielu lat rodzi się za mało dzieci, aby zapewnić zastępowalność pokoleń.

A to oznacza, że kolejne pokolenia są mniej liczne od poprzednich. Poza granicami kraju jest już ponad 2,5 mln Polaków, z których większość wyjechała, bo nie mogła w kraju zaspokoić aspiracji dotyczących poziomu życia.

I dlatego przedstawiamy koncepcję, której realizacja ma skutkować tym, że w Polsce za 30 lat mieszkać będzie 50 mln osób.

Raport „50 milionów mieszkańców polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia” został przygotowany w ramach Agendy Polskiej, projektu realizowanego przez środowisko ZPP/WEI, którego celem jest wypracowanie strategii rozwoju Polski oraz rozwiązań ustrojowych i prawnych w najważniejszych dla Polski obszarach.

Serdecznie zapraszamy!

 

***
Potwierdzenia:
Mateusz Gilewski
Dyrektor WEI
m.gilewski@wei.org.pl
mobile 501 767 302