500 plus – jak poprawić, żeby nie zepsuć
14.11.2017


Warsaw Enterprise Institute zaprasza na prezentację raportu
500 plus – jak poprawić, żeby nie zepsuć 

Konferencja z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosza Marczuka oraz ekspertów Warsaw Enterprise Institute odbędzie się w najbliższy wtorek 14 listopada o godzinie 11:00 w siedzibie Fundacji WEI, ul, Nowy Świat 33, Warszawa.

Na konferencji zaprezentowany zostanie specjalny raport odnoszący się do osiągnięć w kwestii wsparcia rodzin i zmian demograficznych.
Po wprowadzeniu 500 plus pojawiły się zjawiska pozytywne, jak wzrost poziomu życia rodzin z dziećmi połączony z radykalnym spadkiem ubóstwa tych rodzin, czyli znaczące podwyższenie jakości życia dzieci czy symptomy wyższej liczby urodzeń. Z drugiej strony są także sygnały pokazujące możliwe negatywne skutki, jak zmniejszanie chęci do pracy u części rodziców czy sztuczne lub faktyczne zaniżanie dochodu po to, by otrzymać świadczenia na pierwsze dziecko.

Nasz raport wskazuje możliwe korekty programu i podpowiada inne działania, które sprawią, że polityka prorodzinna okaże się w tym wymiarze skuteczna.

Zapraszamy!

***
Potwierdzenia:
Mateusz Gilewski
m.gilewski@wei.org.pl
mobile 501 767 302