Debata WEI – Inwestycje strategiczne
04.01.2017

Szanowni Państwo,

jednym z kół zamachowych polskiej gospodarki miały być wielkie strategiczne inwestycje. Przez cały ostatni rok obserwowaliśmy jak pojawiały się coraz to nowe, coraz ambitniejsze projekty mające nie tylko diametralnie zmienić mapę polskiej infrastruktury, ale też, czy przede wszystkim napędzić wzrost gospodarczy. Dziś patrzymy na mizerne prognozy wzrostu PKB na 2016 i z tym większym niepokojem przyglądamy się spowolnieniu inwestycyjnym.

Warsaw Enterprise Institute od kilku tygodni zajmuje się inwestycjami, zarówno zagranicznych firm w Polsce jak i polskich firm eksportujących swoje produkty czy usługi. W dniu 4 stycznia 2017 chcemy przyjrzeć się inwestycjom strategicznym w tak kluczowych branżach jak rozwój kolei, budowa nowych dróg czy nowych elektrowni.

W gronie ekspertów postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie problemem jest wyłącznie zbyt wolny transfer pieniędzy unijnych w ramach nowej perspektywy? Na jakim etapie są najważniejsze przetargi? Jak dotychczasową mobilizację inwestycyjną rządu oceniają przedsiębiorcy?

W debacie udział wezmą Włodzimierz Ehrenhalt,Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Energii Odnawialnej; Patryk Wild, ekspert zajmujący się kwestiami infrastuktrury; Grzegorz Osiecki, dziennikarz, szef działu Kraj w Dzienniku Gazecie Prawnej. 

Spotkanie odbędzie się 4 stycznia 2017 o godz. 11:00 w siedzibie ZPP / WEI, ul. Nowy Świat 33, lok. 7a, w Warszawie.

 

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału.

 Potwierdzenia:

Michał Sztuk

e-mail: m.sztuk@wei.org.pl

tel. kom. +48 662 036 660