Debata WEI: Urzędnicy w pułapce myślenia. Jak usprawnić administrację?
01.02.2021
📣Warsaw Enterprise Institute zaprasza do obejrzenia filmu z #DebataWEI, pt. Urzędnicy w pułapkach myślenia. Jak ulepszyć administrację?

 

👉 Debata połączona była z prezentacją #RaportWEI, pt. “Poszturchiwanie urzędników – interwencje behawioralne jak sposób na usprawnienie administracji publicznej”. Raport dostępny jest pod linkiem:

 

 

💬Czy w Polsce mamy zbyt wielu urzędników? Możliwe, ale to nie ta debata. Zaproszeni przez WEI ekspercie będą dyskutować, co zrobić, żeby ci urzędnicy, których mamy wykonywali lepiej swoją pracę. Debata odbędzie się w związku z publikacją specjalnego raportu specjalnym WEI „Poszturchiwanie urzędników”. Autor raportu, ekonomista dr Radosław Zyzik z Uczelni Ignatianum, tłumaczy w nim, że administrację publiczną można usprawnić, stosując najnowsze wyniki badań ekonomii behawioralnej. Dotąd rządy stosowały je paternalistycznie, by wpływać na obywateli. Czas, by zastosowały je wobec samych siebie.

 

W debacie wezmą udział:
🔵 Dr Radosław Zyzik – ekonomista behawioralny, Akademia Ignatianum w Krakowie, autor raportu
🔵 Dr Agnieszka Wincewicz-Price – kierownik zespołu ekonomii behawioralnej w Polskim Instytucie Ekonomicznym
🔵 Piotr Palutkiewicz – ekonomista, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
🔵 Jakub Krawiec – psycholog behawioralny, Uniwersytet SWPS
🔵 Tomasz Wrólewski – Prezes Warsaw Enterprise Institute
🔵 Sebastian Stodolak (moderator) – Szef Departamentu Badań i Analiz WEI

 

👉 Partnerem debaty jest Centrum Bankowo Finansowe S.A. oferujące atrakcyjną przestrzeń dla Twojej firmy. Więcej o naszym partnerze dowiecie się na stronie internetowej: https://www.cbf.com.pl/

 

Zapraszamy❗