Jack Spencer – Vice President of The Heritage Foundation w Polsce
28.04.2016


Why Economic Freedom Matters
Jack Spencer – Vice President of The Heritage Foundation

28 kwietnia 2016 (czwartek), godz. 15:20-17:00
Szkoła Główna Handlowa, Budynek G (główny), Sala 236
Warszawa, Al. Niepodległości 162

Dlaczego wolność gospodarcza ma znaczenie? Na to i wiele innych pytań już 28 kwietnia 2016 roku (czwartek) odpowiedzi udzieli Jack Spencer, wiceprezydent The Heritage Foundation –waszyngtońskiego think-tanku, znanego m.in. z corocznej publikacji Indeksu Wolności Gospodarczej, zestawienia najbardziej wolnych gospodarek świata.
Jak dowodzi ponad 20-letnia historia Indeksu Wolności Gospodarczej, dobrobyt narodów gwarantują ograniczenie wielkości sektora publicznego, silnie rozwinięty system własności prywatnej, otwartość na handel światowy oraz rozsądne, wyważone regulacje w sferze gospodarki. Te czynniki łącznie wspierają rozwój przedsiębiorczości.

Dlaczego wolność gospodarcza ma znaczenie? Odpowie Jack Spencer – wiceprezydent The Heritage Foundation.

***
Organizatorami wydarzenia są: Warsaw Enterprise Institute, NZS Szkoły Głównej Handlowej oraz Debaty Gospodarcze.

„The U.S.–Polish relations in the context of security, economy, and energy”
Spotkanie z Jackiem Spencerem, wiceprezydentem The Heritage Foundation

28 kwietnia 2016 (czwartek), godz. 18:00
Siedziba ZPP :: Nowy Świat 33/7a :: Warszawa

W najbliższy czwartek, 28 kwietnia 2016, w siedzibie ZPP odbędzie się spotkanie z Jackiem Spencerem, wiceprezydentem waszyngtońskiego think–tanku The Heritage Foundation, nt. amerykańsko-polskich relacji w kontekście bezpieczeństwa, gospodarki oraz przemysłu energetycznego.

Jack Spencer nadzoruje badania The Heritage Foundation nad kwestiami gospodarczymi oraz handlowymi. Specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z energetyką nuklearną.

‘Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) – threats and opportunities for the U.S. and Europe’
Jack Spencer – Vice President of The Heritage Foundation

29 kwietnia 2016 (piątek), godz. 10:00-12:00
Siedziba ZPP :: Nowy Świat 33/7a :: Warszawa

Tematem przewodnim piątkowego wydarzenia będzie kwestia ‘Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji” – porozumienia handlowego, którego celem jest utworzenie strefy wolnego handlu między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską.

Jakie szanse się z nim wiążą? Jakie zagrożenia? O tym podczas spotkania z Jackiem Spencerem.

***
Wszystkie ww. wydarzenia odbędą się w języku angielskim.

UWAGA! Wymagane potwierdzenie udziału w poszczególnych spotkaniach u Pani
Joanny Samoraj :: j.samoraj@zpp.net.pl :: +48 504 287 817

***
Jack Spencernadzoruje badania Heritage Foundation nad gospodarką krajową i sprawami handlu jako wiceprzewodniczący jednego z instytutów badawczych Fundacji – The Institute for Economic Freedom and Opportunity.

Przed otrzymaniem awansu na ww. stanowisko w styczniu 2015 roku, Spencer pracował jako Dyrektor Instytutu Roe’a (Thomas A. Roe Institute for Economic Policy Studies), gdzie prowadził badania nad wydatkami rządowymi, podatkami, przepisami prawnymi, sprawami energii i środowiska. Wcześniej specjalizował się w kwestiach dotyczących energii jądrowej, zarówno na gruncie krajowym, jak i światowym jako starszy badacz w dziedzinie polityk dotyczących energii jądrowej. Wcześniej był ekspertem Fundacji w sprawach dotyczących likwidacji odpadów radioaktywnych, osiągnięć technologicznych, dotacji na przemysł i międzynarodowych polityk dotyczących energii jądrowej.

***
The Heritage Foundation jest jednym z najbardziej wpływowych think-tanków w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Ufundowany w 1973, od ponad 20 publikuje Indeks Wolności Gospodarczej – światowy ranking najbardziej wolnych gospodarek, którego partnerem jest nasza fundacja – WEI. Siedziba The Heritage Foundation mieści się w Waszyngtonie.

Fot. fifty four photo/ na lic. Creative Commons/ flickr.com