Jak zmienić polski system podatkowy?
05.10.2015

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie Fundacji Warsaw Enterprise Institute, poświęconej zmianom systemu podatkowego w Polsce.

Wszyscy zgadzamy się, że system podatkowy jest zły – skomplikowany, nieprzejrzysty, a przepisy podatkowe zbyt często zmieniane. Nie chcemy rozmawiać o status quo, ale o możliwych zmianach. Rewolucyjnych, czy ewolucyjnych? Koniecznych.

Debata odbędzie się w dniu 5 października 2015 (poniedziałek) w godzinach 13:00-15:30 w Kafe Zielony Niedźwiedź – restauracji ZPP mieszczącej się przy ulicy Smolnej 4 (wjazd od ulicy Kruczkowskiego 5) w Warszawie.

AGENDA:
13:00-13:20 Polski system podatkowy z punktu widzenia przedsiębiorców
Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP

13:20-13:40 Dług publiczny a system podatkowy
Paweł Dobrowolski

13:40-14:00 System Dzierżawskiego – propozycja zmiany systemu podatkowego ZPP
Mariusz Pawlak, Główny Ekonomista ZPP

Przerwa

14:15-15:30 Debata WEI: Jak zmienić system podatkowy?

Prowadzenie: Tomasz Wróblewski, wiceprezes WEI, redaktor naczelny „Wprost”

Swój udział w debacie potwierdzili: Maciej Bukowski – Prezes WISE Institute; prof. Witold Modzelewski – prawnik, wykładowca akademicki; Aleksander Łaszek – członek Zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, Główny Ekonomista; prof. Robert Gwiazdowski – Prezes WEI, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPP, wykładowca akademicki; Mariusz Pawlak – Główny Ekonomista ZPP. 

Jako przedsmak poniedziałkowego spotkania pragniemy dodać, że jedną z propozycji jakie przedstawi Związek Przedsiębiorców i Pracodawców jest podwyżka dla pracowników w wysokości 25%, bez zwiększania całkowitych kosztów pracy.

Miejsce: Kafe Zielony Niedźwiedź, ul. Smolna 4 (Park Beyera), Warszawa

Ze względów organizacyjnych, prosimy o potwierdzenie udziału:
Joanna Samoraj
Email: j.samoraj@zpp.net.pl
Tel: 504 287 817