Konferencja WEI o potrzebie likwidacji systemu banderolowania win
09.11.2017

 

Konferencja Warsaw Enterprise Institute
Koniec z banderolami, czyli jak otworzyć rynek wina na małych przedsiębiorców i zwiększyć wpływy do budżetu 

09.11.2017, godzina 11:00
Centrum Bankowo Finansowe
ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa

Szanowni Państwo,

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na prezentację raportu o potrzebie likwidacji archaicznego systemu banderolowania win.
Konferencja z udziałem Wiceminister Rozwoju Pani Jadwigi Emilewicz, przedstawicieli organizacji przedsiębiorców odbędzie się 9 listopada (czwartek) o godzinie 11:00 w Centrum Bankowo-Finansowym, ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa (Sala B, I piętro).
Polska jest ostatnim państwem Unii Europejskiej, który stosuje przestarzały i kosztowny system kontroli opłat akcyzowych. Papierowe znaki akcyzy mechanicznie naklejane na butelki nie tylko nie spełniają przypisywanej im roli, to dodatkowo są poważnym obciążeniem dla przedsiębiorców, a w szczególności dla małych i średnich firm. Ograniczają konkurencję i sztucznie zawyżają ceny dobrej jakości win w Polsce.
Podczas konferencji WEI zaproponuje rozwiązania wypróbowane w państwach ze znacznie większym doświadczeniem obrotu winami. W zasięgu ręki mamy systemy, które z całą pewnością obniżą barierę wejścia na rynek małych, niezależnych, polskich przedsiębiorców, zwiększą konkurencyjność a co za tym idzie obniży ceny i zwiększy dostępność dobrej jakości win.

**************
Potwierdzenia:
Mateusz Gilewski
e-mail: m.gilewski@wei.org.pl
mobile: 501 767 302