Konferencja WEI “Raport Otwarcia – Bilans Roku”
14.12.2017

WEI zaprasza na prezentację raportu:
„Raport Otwarcia – Bilans roku”

14 grudnia 2017 roku (czwartek), godz. 12:00, siedziba Fundacji WEI przy ul. Nowy Świat 33 w Warszawie

 

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na prezentację „Raportu otwarcia – bilans roku”. W konferencji wezmą udział Stanisław Koczot – autor raportu, dziennikarz i publicysta ekonomiczny oraz Tomasz Wróblewski – Prezes WEI.

Już od 4 lat, na koniec roku, Warsaw Enterprise Institute przygotowuje i prezentuje „Raport otwarcia – bilans roku”, którego celem jest ocena realnego rozwój Polski, wyrażonego trzema wskaźnikami:

1)     tempo w jakim doganiamy najwyżej rozwinięte społeczeństwa Europy,

2)     zagrożenie kryzysem nadmiernego zadłużenia,

3)     atrakcyjność Polski jako miejsce do zakładania rodziny i pracy.

Wyzwania, przed jakimi staje Polska, pozostają bez zmian, i tak będzie jeszcze przez najbliższych kilka, a może kilkanaście lat. Pościg za lepiej od nas rozwiniętymi gospodarkami trwa, i choć Polska poczyniła w tej dziedzinie spore postępy, inni również rozwijają się w szybkim tempie. Dynamika wzrostu PKB w Polsce była w mijającym roku imponująca, ale również reszta świata, przede wszystkim jej liderzy i nasi najwięksi partnerzy gospodarczy, głównie Niemcy, również nie stali w miejscu. Polska korzysta z koniunktury gospodarczej, ale gdy my idziemy do przodu, kraje rozwinięte także zwiększają swój potencjał.

Publikacji raportu, skierowanego do przedstawicieli ośrodków decyzyjnych i opiniotwórczych, liderów biznesu, ekspertów administracji, towarzyszy dyskusja wokół aktualnych i przyszłych wyzwań stojących przed polską gospodarką.

Zapraszamy!

**************

Potwierdzenia:
Mateusz Gilewski
e-mail: m.gilewski@wei.org.pl
mobile: 501 767 302