Wydarzenia
Priorytety zdrowotne w kontekście demograficznego i gospodarczego rozwoju Polski. Wnioski i rekomendacje na przykładzie niewydolności serca
07.06.2018

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na konferencję
Priorytety zdrowotne w kontekście demograficznego i gospodarczego rozwoju Polski. Wnioski i rekomendacje na przykładzie niewydolności serca

 

7 czerwca br. (czwartek) o godzinie 12:00
Centrum Prasowe Foksal (Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, 00-366 Warszawa)

 Uczestnicy spotkania:

  • mgr Tomasz Wróblewski – Prezes Zarządu Fundacji Warsaw Enterprise Institute
  • dr n. med. Jakub Gierczyński, MBA – Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego
  • dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak – Klinika Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA, Zakład Fizjologii Stosowanej Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN
  • mgr Beata Ambroziewicz – Prezes Zarządu Polskiej Unii Organizacji Pacjentów „Obywatele dla Zdrowia” oraz Koalicji “Serce dla kardiologii”
  • mgr Marcin Nowacki – Wiceprezes Zarządu Związku Przedsiębiorców Pracodawców

WEI opracował raport, w którym zwraca uwagę na wciąż wysoką liczbę osób w wieku produkcyjnym pozostającą poza rynkiem pracy. Często z uwagi na przewlekłe choroby, które w wielu państwach Europy dawno przestały już być przeszkodą, dzięki rozsądnej strategii myślenia o opiece zdrowotnej. Rekomendacje raportu powinny być wstępem do dyskusji o reformie systemu opieki zdrowotnej. Przykład leczenia niewydolności serca ma stanowić wzór postępowania na przyszłość.

Raport jest wkładem do dyskusji na temat możliwości redukcji negatywnych obciążeń społecznych i gospodarczych w aspekcie chorób przewlekłych.

Podczas konferencji odbędzie się prezentacja raportu WEI oraz debata z udziałem zaproszonych ekspertów.

WEI od początku swojego istnienia zwraca uwagę na fundamentalne znaczenie demografii w rozwoju gospodarczym. Uznając wagę programów demograficznych, uważamy, że wciąż rezerwy wzrostu demograficznego ukryte są w lepszym wykorzystaniu nakładów finansowych na opiekę zdrowotną.

Niewydolność serca dotyczy ok. 700 tys. osób i odpowiada za ponad 60 tysięcy zgonów rocznie. Polska zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich krajów OECD pod względem liczby hospitalizacji z powodu niewydolności serca. Mimo że niewydolność serca dotyka głównie osoby starsze, obserwuje się rosnące obciążenie chorobą także w grupach wiekowych aktywnych zawodowo. W konsekwencji niewydolność serca nabiera coraz większego znaczenia w wymiarze ekonomicznym i demograficznym.

Partnerem organizowanej konferencji prasowej jest Novartis Polska

****
Potwierdzenie udziału:
Mateusz Gilewski
m.gilewski@wei.org.pl
tel. 501 767 302