Seminarium ZPP: “Frankowe kredyty hipoteczne (…)”
15.04.2015

01.04.2015

15 kwietnia br. zapraszamy na seminarium ZPP “Frankowe kredyty hipoteczne. Tykająca bomba zegarowa? Czy grozi nam krach złotego?”.

Jeśli chcesz…

  • dowiedzieć się jakie są zagrożenia i szanse dla złotego na najbliższe lata;
  • poznać czynniki, które wpływają na wahania kursów walut, co pozwoli lepiej planować biznes z kontrahentami zagranicznymi (import/eksport);
  • zdobyć informacje, które pozwolą poszerzyć wiedzę w zakresie sprawy drożejącego dolara oraz franka szwajcarskiego;
  • sprawdzić jak wykorzystać ujemne stopy procentowe w Szwajcarii;
  • uzyskać odpowiedź na pytanie związane z tym czy można obawiać się krachu złotego spowodowanego masowym przewalutowywaniem kredytów frankowych,

weź udział w kolejnym seminarium organizowanym przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców!

Seminarium odbędzie się w środę, 15 kwietnia 2015 r., w godzinach 10.00-14.00 w siedzibie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przy ulicy Krakowskie Przedmieście 6, lok. 16 w Warszawie.

Spotkanie jest adresowane do wszystkich przedsiębiorców, a szczególnie do szefów małych i średnich firm, które prowadzą działalność handlową z zagranicznymi kontrahentami (importują, eksportują, rozliczają się z dostawcami i odbiorcami w oparciu o ceny wyrażone w walucie zagranicznej oraz do kredytobiorców hipotecznych mających zadłużenie w walutach obcych (frank, euro, dolar).

AGENDA SEMINARIUM

1. Szanse i zagrożenia dla polskiego złotego w perspektywie najbliższych kilku lat.
2. Czynniki powodujące umocnienie oraz osłabienie złotego.
3. Przegląd prognoz kursów walut: EUR/PLN, USD/PLN, GBP/PLN, CHF/PLN oraz EUR/USD.
4. Prognozy stóp procentowych w Polsce, w UE, w Szwajcarii oraz w USA.

Seminarium poprowadzi Pan Jacek Maliszewski

Jacek Maliszewski – Główny Ekonomista DMK. Z rynkiem instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe związany od 1996 roku, kiedy to zajmował stanowisko szefa Zespołu Zarządzania Ryzykiem w Pomorskim Banku Kredytowym ze Szczecina.
Statystyk i ekonometryk z zawodu, jak również finansista matematyk.
Od wielu lat prowadzi szkolenia dla inwestorów z technik inwestycyjnych na rynku opcji walutowych oraz opcji na stopę procentową. Prowadzi również szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym wykorzystujących opcje walutowe oraz opcje na stopę procentową.
Przez wiele lat był niezależnym traderem opcji. Obecnie trenuje młodych traderów ucząc ich sztuki spekulacji na rynku opcji oraz pomaga przedsiębiorcom profesjonalnie zarządzać ryzykiem kursowym.
W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego w zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe, w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa „zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi”.
Autor książki “Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie – -poradnik praktyczny”.

Seminarium odbywa się w ramach cyklu warsztatów i szkoleń dla przedsiębiorców sektora MSP. Koszt udziału w seminarium wynosi 149 zł + 23% VAT. Dla Członków ZPP udział jest bezpłatny.

Zgłoszenia i informacje:
Marta Chołuj
Email/ m.choluj@zpp.net.pl
Tel/ 22 826 08 31