Strategia bezpieczeństwa Polski
26.01.2018

Warsaw Enterprise Institute oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zapraszają na prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska
STRATEGIA BEZPIECZEŃSTWA POLSKI

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej, podczas której zaprezentowany zostanie raport w ramach projektu Agenda Polska: Strategia bezpieczeństwa Polski.

Konferencja odbędzie się 26 stycznia br. (piątek) o godzinie 11:00 w siedzibie WEI, ul. Nowy Świat 33 w Warszawie.

W spotkaniu udział wezmą:
Tomasz Wróblewski – Prezes WEI
Andrzej Talaga – autor raportuDyrektor ds. Strategii WEI

Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy można było bezkarnie zakładać, że w Europie nie wybuchnie klasyczna wojna konwencjonalna. Musimy liczyć się z możliwością konfliktu zbrojnego i stosownie się do niego przygotowywać. Oznacza to budowanie potencjału odstraszania i obrony opartego na wysiłku całego społeczeństwa. Niestety, brakuje nam strategii generalnej, która wyznaczałaby warunki brzegowe bezpieczeństwa Polski. Powinna być ona wypracowana i zaakceptowana przez wszystkie siły polityczne, którym jest bliskie przetrwanie oraz rozwój państwa Polskiego.

Raport jest próbą odpowiedzi na zdefiniowane fundamentalne wyzwania stojące przed polską obronnością, a jego celem jest wskazanie efektywnych kierunków oraz skutecznych rekomendacji dla wzmocnienia krajowego systemu bezpieczeństwa i zwiększenia jego potencjału.

Raport „Strategia bezpieczeństwa Polski” został przygotowany w ramach Agendy Polskiej, projektu realizowanego przez środowisko ZPP/WEI, którego celem jest wypracowanie strategii rozwoju Polski oraz rozwiązań ustrojowych i prawnych w najważniejszych dla Polski obszarach.

Serdecznie zapraszamy!

***
Potwierdzenia:
Mateusz Gilewski
m.gilewski@wei.org.pl
mobile 501 767 302