TTIP – spotkanie z udziałem Jacka Spencera
29.04.2016

22.04.2016

‘Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) – threats and opportunities for the U.S. and Europe’
Jack Spencer – Vice President of The Heritage Foundation

29 kwietnia 2016, 10:00-12:00
Siedziba ZPP, Nowy Świat 33, Warszawa

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z Jackiem Spencerem, wiceprezydentem The Heritage Foundation – jednego z najbardziej wpływowych think-tanków w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Tematem przewodnim spotkania będzie kwestia ‘Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji” – porozumienia handlowego, którego celem jest utworzenie strefy wolnego handlu między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską.

Jakie szanse się z nim wiążą? Jakie zagrożenia? O tym podczas spotkania z Jackiem Spencerem.

***

Jack Spencer – nadzoruje badania Heritage Foundation nad gospodarką krajową i sprawami handlu jako wiceprzewodniczący jednego z instytutów badawczych Fundacji – The Institute for Economic Freedom and Opportunity.

Przed otrzymaniem awansu na ww. stanowisko w styczniu 2015 roku, Spencer pracował jako Dyrektor Instytutu Roe’a (Thomas A. Roe Institute for Economic Policy Studies), gdzie prowadził badania nad wydatkami rządowymi, podatkami, przepisami prawnymi, sprawami energii i środowiska. Wcześniej specjalizował się w kwestiach dotyczących energii jądrowej, zarówno na gruncie krajowym, jak i światowym jako starszy badacz w dziedzinie polityk dotyczących energii jądrowej. Wcześniej był ekspertem Fundacji w sprawach dotyczących likwidacji odpadów radioaktywnych, osiągnięć technologicznych, dotacji na przemysł i międzynarodowych polityk dotyczących energii jądrowej.

***

Wydarzenie odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2016 r. (piątek), w godzinach 10:00-12:00 w siedzibie ZPP przy ulicy Nowy Świat 33 (lok. 7A, domofon 110).

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału u Pani

Joanny Samoraj:
:: j.samoraj@zpp.net.pl :: +48 504 287 817

***

The Heritage Foundation jest jednym z najbardziej wpływowych think-tanków w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Ufundowany w 1973, od ponad 20 publikuje Indeks Wolności Gospodarczej – światowy ranking najbardziej wolnych gospodarek, którego partnerem jest nasza fundacja – WEI. Siedziba The Heritage Foundation mieści się w Waszyngtonie.