Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Ministra Jacka Kapicę z art. 231 Kodeksu karnego
10.07.2014

09-07-2014

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Ministra Jacka Kapicę z art. 231 Kodeksu karnego.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na konferencję prasową, podczas której zostanie zaprezentowane doniesienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez wiceministra finansów Jacka Kapicę, w związku ze sprawą skażania alkoholu na cele przemysłowe.

Z niewiadomych powodów – bez jakiejkolwiek zmiany prawa – Ministerstwo w sposób planowy i zorganizowany zaczęło niszczyć polskie firmy skażające alkohol, przy jednoczesnym przyzwoleniu na import skażonego alkoholu z zagranicy. Po upublicznieniu sprawy przez ZPP, poprzez list do Prezesa NBP Marka Belki, Minister zwolnił kilku dyrektorów izb celnych, którzy przodowali w tym procederze, co może potwierdzać tezę, iż mogło w tej sprawie dojść do działań o charakterze przestępczym.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 10 lipca 2014 r. o godzinie 11:00 w siedzibie ZPP przy Krakowskim Przedmieściu 6 w Warszawie.

18 marca 2013 r. skierowaliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw w Ministerstwie Finansów. Odpowiedź z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przyszła szybko, 25 kwietnia 2013 r. Prokurator Jarosław Szklarczyk stwierdził, że owszem, dokonywano przestępstw, ale wszystko się przedawniło. Obiecaliśmy wówczas publicznie, że do kolejnych przedawnień nie dopuścimy i będziemy reagować na bieżąco. Dotrzymujemy słowa.

10 lipca 2014, godzina 11.00
Miejsce: Siedziba ZPP, Krakowskie Przedmieście 6 lok. 16, Warszawa

Informacje i akredytacje:
Joanna Nowek
Email/ j.nowek@zpp.net.pl
Tel/ 502-461-971