Debata WEI: Czy w Polsce panują uczciwe warunki pracy? Dyskusje wokół idei Europy Socjalnej

Doceniasz tę treść?

Zapraszamy na drugą debatę z cyklu „Dyskusje wokół idei Europy Socjalnej”, w którym analizujemy najważniejsze elementy Europejskiego Filaru Praw Socjalnych. Tym razem nasi eksperci WEI oraz zaproszeni goście przeanalizują dla Was rozdział drugi EFPS pt. „Uczciwe warunki pracy”.

 

Unia Europejska coraz silniej naciska na wcielenie w życie Europejskiego Filaru Praw Socjalnych. Dokument ten wymienia 20 zasad, które mają budować Europę Socjalną. Jak państwa takie, jak Polska powinny ustosunkować się do tego dokumentu? Czy jego realizacja zwiększy dobrobyt Polaków, czy może przeciwnie – przyczyni się do obniżenia konkurencyjności naszej gospodarki, zamykając nas w pułapce średniego dochodu? Warsaw Enterprise Institute ma zaszczyt zaprosić do cyklu debat, w którym omówione zostaną poszczególne elementy EFPS w kontekście sytuacji naszego kraju. Tym razem porozmawiamy o rozdziale drugim: „Uczciwe warunki pracy”, w którym poruszane są kwestie elastyczności i bezpieczeństwa zatrudnienia oraz wysokości wynagrodzeń.

 

 

Wezmą udział:
 Damian Olko – ekonomista, Towarzystwo Ekonomistów Polskich
– Robert Reinfuss – wykładowca akademicki, teoretyk i praktyk zarządzania zasobami ludzkimi
– Barbara Groele – Sekretarz Generalny KUPS Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków
– Kamila Sotomska – prawnik, ekspert Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
– Tomasz Wróblewski – prezes Warsaw Enterprise Institute
– Moderator: Sebastian Stodolak – Szef Departamentu Badań i Analiz WEI

Inne wpisy tego autora

Ukraińskie spółki notują wzrosty na GPW

– Po weekendowej kontrofensywie w okręgu charkowskim w poniedziałek, 12 września, indeksy otworzyły się dawno niewidzianą luką wzrostową na Giełdzie Papierów Wartościowych. Mówimy tutaj o