Dochód minimalny dla wszystkich? – Dyskusje WEI wokół idei Europy Socjalnej. Premiera debaty!

Doceniasz tę treść?

Zapraszamy na premierę debaty Warsaw Enterprise Institute z cyklu Dyskusje wokół idei Europy Socjalnej, w której goście WEI reprezentujący największe europejskie think tanki gospodarcze, przeanalizują zapisy III rozdziału Europejskiego Filaru Praw Socjalnych.

 

Unia Europejska coraz silniej naciska na wcielenie w życie Europejskiego Filaru Praw Socjalnych. Dokument ten wymienia 20 zasad, które mają budować Europę Socjalną. Jak państwa takie, jak Polska powinny ustosunkować się do tego dokumentu? Czy jego realizacja zwiększy dobrobyt Polaków, czy może przeciwnie – przyczyni się do obniżenia konkurencyjności naszej gospodarki, zamykając nas w pułapce średniego dochodu? Warsaw Enterprise Institute ma zaszczyt zaprosić na kolejną debatę z cyklu „Dyskusje wokół idei Europy Socjalnej”, w której eksperci WEI oraz goście z Danii, Austrii, Czech oraz Litwy przeanalizują zapisy III rozdziału EFPS pt. „Ochrona socjalna i włączenie społeczne”.

 

W debacie udział wzięli:
 Petr Barton – lecturer at CEVRO Institute, Natland Group’s chief economist (Czech Republic)
 Karolina Mickute – Expert at the Lithuanian Free Market Institute
 Kai Weiss – Austrian Economic Center, researcher (Austria)
 Johan Herby – economist, expert at CEPOS (Denmark)
 Tomasz Wróblewski – Prezes Warsaw Enterprise Institute
 Moderator: Sebastian Stodolak – Wiceprezes Warsaw Enterprise Institute

Partnerem debaty jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Inne wpisy tego autora

Ukraińskie spółki notują wzrosty na GPW

– Po weekendowej kontrofensywie w okręgu charkowskim w poniedziałek, 12 września, indeksy otworzyły się dawno niewidzianą luką wzrostową na Giełdzie Papierów Wartościowych. Mówimy tutaj o