Zaproszenie do udziału w seminarium „Europejskie zdrowie: Polska i Ukraina na jednolitym rynku farmaceutycznym”

Doceniasz tę treść?

Warsaw Enterprise Institute i Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) mają zaszczyt zaprosić do udziału w seminarium eksperckim pt. „Europejskie zdrowie: Polska i Ukraina na jednolitym rynku farmaceutycznym”, które odbędzie się online na platformie ZOOM w czwartek, 16 maja 2024 r., w godzinach 11:00–12:30 (czasu polskiego).

Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w UE w lutym 2022 r., a w czerwcu 2022 r. uzyskała status kandydata do UE. W grudniu 2023 r. przywódcy UE podjęli decyzję o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych. Globalne wyzwania, takie jak pandemia COVID-19 i starzejące się społeczeństwa, uświadomiły nam znaczenie sektora zdrowia dla wszystkich Europejczyków. Pomimo ogromnego potencjału przemysłu farmaceutycznego na Ukrainie, jakość produktów jest nadal kwestionowana. Przystąpienie do Unii Europejskiej i poddanie się rygorom wspólnego rynku pomoże Ukrainie zdobyć rolę europejskiego lidera w produkcji leków. Ukraina może być również bardzo atrakcyjnym rynkiem dla badań klinicznych. Istnieją obszary potencjalnej współpracy polsko-ukraińskiej; możemy razem stać się wiodącymi producentami API w Europie.

W dyskusji wezmą udział:

  • dr Jerzy Gryglewicz, ekspert rynku medycznego, Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie;
  • Małgorzata Maurer-Oxley, Doradca ds. Polityki Zdrowotnej, Grupa Polpharma;
  • Aleksandra Sienkiewicz, Dyrektor Forum Zdrowia, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP);
  • Yevgeniya Piddubna, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej, Farmak;
  • Maryna Buchma, Dyrektor ds. Government Affairs, Teva Pharmaceuticals Ukraine;
  • Liubov Akulenko, Dyrektor Zarządzająca i założycielka Ukrainian Centre for European Policy NGO.

Moderatorem dyskusji będzie Łukasz Wojdyga, Zastępca Dyrektora Centrum Studiów Strategicznych WEI.

 

Seminarium będzie przeprowadzone w języku polskim, ukraińskim i angielskim. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Zapraszamy do rejestracji: https://forms.office.com/e/m9UYk6sCWB

Po rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą informacje o debacie za pośrednictwem platformy ZOOM. Przewidujemy tłumaczenie polsko-ukraińskie.

 

Seminarium jest realizowane w ramach projektu „Ukraińska droga do Unii Europejskiej. Polskie doświadczenia” finansowanego wspólnie przez Foundation Open Society Institute oraz International Renaissance Foundation.

Inne wpisy tego autora