Migracja, problem wstydliwy

Migracja, problem wstydliwy

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Do Europy napływa fala imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Dziurawymi łódkami uciekają do przed biedą i wojną. Wyłowieni z morza trafiają do ośrodków w Grecji by dalej przedostać się tam gdzie bogato. Europa w konsternacji. Także Polska, która zgodziła się przyjąć dwa tysiące osobników, szemranego pochodzenia. Wstyd odmówić, wstyd się tym chwalić. Emigracje z Polski deklaruje 46 procent studentów. Czy rządzący teraz i ci od jesieni , mają na imigrację i emigrację pomysł? Nie. Więc lepiej wałkować in vitro w tym egzegezę nauki kościoła w temacie czy prezydent Komorowski może przyjmować komunię czy też kościoły ma odwiedzać w charakterze turysty.

Australia odsyła wioślarzy z powrotem i prowadzi walkę z gangami przemytników ludzi. Anglia blokuje tunel pod kanałem La Manche, Węgry budują siatkę z drutem kolczastym na granicy z Serbią, Bułgarzy płot na granicy z Turcją. To prawda, Francuzi potrzebowali taniej siły roboczej z byłych kolonii, a Niemcy przybyszów z Turcji do prostych prac. Potrzebowali w granicach rozsądku czyli na potrzeb ryku pracy. I do czasu gdy będzie więcej szkód niż pożytku. W tym roku do Niemiec dotarło już 300 tysięcy uchodźców, co zaczęło niepokoić nawet gospodarczą potęgę.

Jak to się zakończy? Płotem. Jednym wielkim długim płotem. Nie ma innego rozwiązania . – Tak tu żyją leniuchy z Afryki robią duża dzieci i żyją z zasiłków, kiedy to się skończy. Co mnie to obchodzi, że ktoś sobie narobił dzieciaków i nie ma za co żyć. To dla mnie niepojęte, ale widzę, ze w Polsce to się zacznie wszystko dla przybyszy i nic dla rodaków. – to mail od mojej koleżanki z Marsylii, która już raz zmieniła fajne mieszkanie z basenem na inną dzielnicę, tylko dlatego, że stało się niebezpiecznie. Inna sprawa, że rozumiem obawy byłej modelki, iż stała się obiektem zainteresowania nie tylko Francuzów.

Ale wspomniana modelka też nie jest Francuską. Jej mail to lekka hipokryzja. Wyjechała z Polski za młodu dla kariery. Nic w tym złego. Wróciła po latach do Polski, do rodzinnej małej choć uroczej miejscowości. Skończyła studnia. I co dalej? Dupa. We Francji ma 5 razy wyższą pensję, super opiekę zdrowotną. Jest znowu emigrantką . Ale legalnie pracuje, płaci podatki a nie pobiera zasiłki. Szkoda, że nie Polsce. I w tym jest coś złego.

Obawy przed uchodźcami odczuwa już 38 procent mieszkańców Unii Europejskiej i jest to pierwsza pozycja na liście badanych obaw. 55 procent Polaków za zagrożenie uważa przyjęcie przez Polskę uciekinierów, choć nawet tu jeszcze nie dotarli. Dla Polski to problem jeszcze marginalny ale wkrótce stanie się poważny skoro dotarł już na Węgry i do Bułgarii.

Na razie ważniejszym problemem jest nie kto do nas przyjeżdża ale ilu z nas z Polski wyjeżdża. Oprócz ubolewania i zwalania winy na kolejne ekipy, nie słychać poważnej dyskusji, nie widać propozycji. Tak jakby politykom wstyd było o tym rozmawiać, jakby czuli swą bezradność. Lepiej więc o ekskomunice dla tych co uważają, że życie niekoniecznie poczyna się tylko w łóżku i to przy zgaszonym świetle.

Inne wpisy tego autora

Cwaniactwo według prezesa Kaczyńskiego

– Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić. Ogromna większość na tym zyska – powiedział Kaczyński o „Polskim Ładzie” w wywiadzie dla radia

Szczepienia: wolność ma swoje granice

Prezydent Andrzej Duda jest stanowczym przeciwnikiem obligatoryjnych szczepień. Jego zdaniem: „jest obowiązkiem ze strony polskiego państwa zapewnienie możliwości zaszczepienia. Można zachęcać, stworzyć programy edukacyjne, natomiast