Czy polskie firmy podbiją Trójmorze?

Doceniasz tę treść?

Na poziomie politycznym Trójmorze to nośny koncept. Państwa regionu Europy Środkowej i Wschodniej – od Łotwy, przez Polskę po Chorwację, ale też Austrię – mają wspólne interesy i przestrzeń do budowania potencjału gospodarczego. Ale czy faktycznie polskie firmy są zainteresowane rynkami Trójmorza, czy może bardziej kusi je Zachód Europy? Obecnie 24,7 proc. całkowitej wartości polskiego eksportu do państw UE to towary i usługi trafiające na rynek państw Trójmorza. Te wartości mogłyby być wyższe. Jakie bariery stoją na drodze polskim firmom?

Warsaw Enterprise Institute przeprowadził badanie wśród polskich przedsiębiorców, chcąc zdiagnozować tę kwestię. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem z naszego badania.

Przy okazji promocji raportu odbyła się we wtorek, 19 października, debata w Świetlicy Wolności pt. „Czy polskie firmy podbiją Trójmorze?”. W dyskusji udział wzięli: Paweł Nierada – wiceprezes BGK, Maciej Kubicki – ekspert ds. Trójmorza, szef Sekretariatu ds. Trójmorza w Biurze Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP, Michał Trendak – przedsiębiorca, Trendak Aviation oraz Tomasz Wróblewski – Prezes Warsaw Enterprise Institute. Moderatorem spotkania był Sebastian Stodolak, Wiceprezes WEI. Transmisja z debaty dostępna jest tutaj.

 

Inne wpisy tego autora