Cena zielonej transformacji będzie ogromna. Zapłaci głównie Polska

Doceniasz tę treść?

Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute w rozmowie z Oliverem Pochwatem rozkłada na czynniki pierwsze koszty zielonej transformacji. W fascynujący sposób analizuje, dlaczego Polska i kraje Europy Środkowej będą musiały zapłacić najwyższą cenę za zmiany. Co dla Polek i Polaków oznacza wprowadzenie Fit For 55? Czy nasza infrastruktura jest gotowa na przyszłość? Jakie wyzwania czekają nas w transporcie i energetyce? A także, czy nasze swobody w Unii Europejskiej zostaną ograniczone? Kto chce ograniczać naszą suwerenność. To wszystko i wiele więcej w rozmowie, która rzuca nowe światło na przyszłość ekologii i przyszłość Polski.

Rozmowę można obejrzeć TUTAJ.

 

Inne wpisy tego autora

Polska gospodarka nabiera rozpędu

– Polska gospodarka konsekwentnie rośnie od 30 lat. Notujemy każdego roku rekordowe wskaźniki i przyczyn tego zjawiska może być wiele – mówi Piotr Palutkiewicz w

Bo u nas w gminie dobrze jest

Kolejne światowe rankingi dostarczają danych mówiących o niebywałym sukcesie i potencjale do dalszych wzrostów nie tylko całego naszego kraju, ale także naszych największych ośrodków miejskich.