Jerzy Wysocki

Konsultant public relations. Dyrektor Generalny Business & Media Consulting. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 80. był działaczem opozycji demokratycznej i dziennikarzem prasy podziemnej. Pracował jako reporter podczas strajków robotniczych. Był także sprawozdawcą obrad Okrągłego Stołu. W wolnej Polsce łączony był z konserwatystami, a później z liberalnymi inicjatywami politycznymi. Publicysta, redaktor i wydawca już nieistniejących pism (m.in. „Ład”, „Spotkania”, „Życie Warszawy”, „Życie”). Autor książki „Głos cynika. Terapia liberalna”. Był amatorskim piłkarzem, nadal jest tenisistą, ale bez większych osiągnięć. Mieszka w Warszawie od 1962 roku, czyli od urodzenia.

Wpisy autora

Nasze rewolucje

Ataki na Radosława Sikorskiego za pomoc przy zawarciu porozumienia Majdanu z Janukowiczem przypominają mi obrzydliwe ataki za Okrągły Stół, Magdalenkę i wódkę Michnika z Kiszczakiem.

Chciwi klienci pazernych banków

Od wczoraj bohaterką mediów jest pani Magda, która wzięła kredyt we franku szwajcarskim ale go nie spłaca więc komornik zamierza zlicytować jej 140 metrowy dom.

Paradoksy Okrągłego Stołu

Dokładnie ćwierć wieku temu rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu, wydarzenie które – jak apelował Jan Paweł II – zmieniło oblicze tej ziemi.